Jaki kurs angielskiego online? Ranking [akt. 2024.]

Bardzo zależy Ci na nauczeniu się języka angielskiego i jesteś w stanie w związku z tym poświęcić na ten cel trochę swojego wolnego czasu?

Dziś możesz go zrealizować bez wychodzenia z domu – wystarczy komputer i dostęp do internetu! Wszystko to za sprawą dynamicznego rozwoju nowoczesnych platform do e-learningu. Korzystając z internetowych kursów, możesz uczyć się języka angielskiego we własnym zakresie, wykorzystując dostarczone Ci materiały dydaktyczne, lub szlifować umiejętności pod okiem doświadczonego tutora.

Z racji rosnącej popularności platform z e-szkoleniami języka angielskiego, wybór tej konkretnej może jednak sprawić pewne problemy. Co więcej, postawienie na odpowiednią ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz dobrze nauczyć się posługiwania językiem obcym w mowie i piśmie. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie ranking, w którym prezentujemy najlepsze naszym zdaniem platformy do nauki angielskiego – Tutlo, eTutor oraz Babbel. Sprawdź, co charakteryzuje każdą z nich i dowiesz się, która z nich sprosta Twoim oczekiwaniom!

Co jest najważniejsze w wyborze kursu?

Jeśli chcesz skutecznie uczyć się języka angielskiego, efektywnie wykorzystując czas, który na to poświęcasz, musisz przede wszystkim wybrać odpowiednią platformę e-learningową. Korzystanie z profesjonalnego narzędzia to podstawa, ale oczywiście pamiętaj o tym, że istotna jest także motywacja.

Żaden, nawet najlepszy kurs nie będzie w stanie nauczyć Cię języka obcego, jeśli sam nie chcesz osiągnąć sukcesu. Przyda się więc motywacja oraz wewnętrzne pogodzenie się z tym, że w najbliższych tygodniach będziesz musiał sporo wolnego czasu poświęcić na naukę. Tutaj znów mamy dowód na to, że jakość narzędzia do nauki ma kluczowe znaczenie. Jeśli jest dobre, szybko zauważysz efekty swoich poświęceń, a to oczywiście motywuje do stałego podnoszenia sobie poprzeczki.

Wiele osób zastanawia się, czy warto płacić za internetowe kursy języka angielskiego. Wątpliwość ta jest zasadna, gdyż w sieci działa mnóstwo darmowych platform e-learningowych. Jednak musisz mieć świadomość tego, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Korzystając z bezpłatnych narzędzi, szybko możesz na długo zniechęcić się do nauki angielskiego, która po prostu okaże się mało efektywna.

Nie przedłużając:

Korzystanie z platform płatnych jest więc rozwiązaniem dużo lepszym. Kluczem do sukcesu jest tylko wybór odpowiedniej, aby nie zmarnować swoich pieniędzy i m.in. po to powstał nasz ranking. Zaprezentujemy Ci teraz 3 naszym zdaniem najlepsze, płatne narzędzia do nauki angielskiego online, czyli Tutlo, eTutor oraz Babbel.

poz. 1 – Tutlo

strona Tutlo

Platforma do nauki języka angielskiego Tutlo będzie naszym zdaniem najlepszym wyborem dla osób, które lubią tradycyjną formę zajęć. W jej przypadku kurs prowadzony jest bowiem na żywo, a więc w formie wideorozmów online. Platforma chwali się tym, że na chwilę obecną współpracuje z nią już ponad 400 tutorów, z których część jest polskiego pochodzenia. Jednak co najważniejsze, działają tam także tzw. native speakerzy. Są to osoby pochodzenia brytyjskiego, które uczą swojego języka ojczystego, a więc potrafią najlepiej przekazać związaną z nim wiedzę.

Ogromną zaletą Tutlo jest niewątpliwie możliwość wyboru poziomu nauczania. Dostępne kursy podzielone są na takie, które pozwalają poznawać język angielski od podstaw lub szlifować już zdobyte umiejętności. W efekcie każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Tym, co najbardziej wyróżnia Tutlo na tle innych platform, które również prowadzą nauczanie w formie wiodeorozmów, jest elastyczność kursów. Nie ma tam typowego, sztywnego planu zajęć, do którego uczestnik musi się dostosować. Każdy może uczyć się we własnym tempie i przede wszystkim wtedy, kiedy ma na to czas. Współpracujący z platformą tutorzy są dostępni dla użytkowników w zasadzie przez cały dzień, gdyż od 7 do 22. Nie ma tam konieczności wcześniejszego rezerwowania spotkania. Wystarczy po prostu zalogować się na platformę, a następnie rozpocząć wideorozmowę z wybranym lektorem czy native speakerem. Proste i jednocześnie niezwykle wygodne rozwiązanie.

Oczywiście nauka angielskiego na Tutlo wiąże się z pewnymi opłatami. Jednak tutaj mamy kolejną zaletę – brak sztywnego cennika. Koszt konkretnego kursu zawsze ustalany jest indywidualnie. Wpływ na niego mają przede wszystkim takie kwestie, jak:

  • wiek użytkownika,
  • aktualny poziom wiedzy językowej,
  • preferencje związane z tym, kto ma prowadzić wideorozmowy (wyłącznie polscy lektorzy, tylko native speakerzy lub specjaliści z obu grup naprzemiennie).

Co bardzo istotne, wycenę można uzyskać bez zobowiązań i nawet zakładania konta użytkownika. Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz na stronie i poczekać na odpowiedź ze strony platformy.

poz. 2 – eTutor

strona eTutor

Platforma eTutor jest pewnego rodzaju przeciwieństwem opisanej przed chwilą konkurencji, czyli Tutlo. W tym przypadku użytkownik nie ma możliwości bezpośredniego kontaktowania się z lektorami czy native speakerami. Nauka nakierowana jest w tym przypadku na bardzo intensywną, samodzielną pracę kursanta. W ramach dostępu do platformy możesz korzystać z ogromnej bazy materiałów dydaktycznych. Do tego jest pakiet lekcji wideo, ale są to gotowe nagrania, które możesz w dowolnym momencie odtwarzać, zatrzymywać i przewijać. Nagrania te przygotowali profesjonaliści, którzy przedstawiają przede wszystkim zagadnienia z gramatyki, a do tego uczą prawidłowej wymowy poprzez różne tematyczne dialogi.

Naszym zdaniem eTutor jest platformą idealną dla tych osób, którym zależy przede wszystkim na nauce angielskiego pod kątem w miarę płynnego posługiwania się nim w mowie. Zaletą na pewno jest mnogość poziomów językowych, gdyż dostępne są zajęcia od A1 aż po C2 – w każdej grupie jest łącznie po około 50 lekcji klasycznych oraz 70 w formie materiałów wideo.

Użytkownicy tej platformy chwalą sobie zarówno poziom zajęć, jak i niezwykle funkcjonalny i jednocześnie prosty w obsłudze słowniczek dostępny dla wszystkich użytkowników. Jest niezwykle rozbudowany, gdyż nie tylko wyjaśnia znaczenie słów, ale także przedstawia wymowę oraz od razu daje dostęp do synonimów, co sprzyja rozwijaniu zasobów słownictwa.

Jednak to, co najmocniej wyróżnia eTutor na tle konkurencji jest innowacyjny system powtórek. Ucząc się słówek, można oznaczać każde nich pod kątem tego, jak zostało zapamiętane. Gdy znajomość danego słowa jest w Twojej ocenie wciąż niewystarczająca, system będzie Ci je regularnie przypominał, bazując na zmyślnie zaprojektowanym algorytmie. Użytkownicy platformy bardzo chwalą sobie to rozwiązanie, gdyż w ich opinii bardzo ułatwia przyswajanie słów.

Na stronie dostępny jest także rozbudowany system statystyk, który pozwala śledzić użytkownikowi postępy w nauce. Śmiało można stwierdzić, że jest to cenne narzędzie motywacyjne.

Wspomnieć należy jeszcze o mocno promowanej społeczności tego serwisu. Na stronie funkcjonuje bowiem bardzo rozbudowane forum, na którym wszyscy mogą dzielić się swoimi uwagami. Ludzie wzajemnie pomagają sobie w wyjaśnianiu kwestii niezrozumiałych, motywują się i wspólnie rozwiązują różne problemy.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze dość dobrze przygotowany system kwalifikujący. Użytkownik rozpoczynający kurs nie musi sam decydować o tym, na który poziom nauki postawić. Zamiast tego warto przejść test, po którego ukończeniu system wyświetli sugerowany poziom szkolenia.

Oczywiście musisz pamiętać o tym, że nauka na takiej platformie wymaga zarówno dużej motywacji, jak i przede wszystkim samodyscypliny. Płacisz za czasowy dostęp do materiałów dydaktycznych i tylko od Ciebie zależy, jak efektywnie wykorzystasz ten czas. Skoro wspomnieliśmy już o cenie, to warto przyjrzeć się również jej. Koszt dostępu do platformy eTutor zależny jest od tego, przez ile miesięcy chcesz go mieć. Na chwilę obecną można wybierać spośród 3 pakietów:

  • na 3 miesiące – 99 zł,
  • na 12 miesiący – 279 zł,
  • na 24 miesiące – 399 zł.

Jak łatwo zauważyć, cena jednostkowa spada wraz z długością dostępu. W pierwszej opcji wychodzi 33 zł miesięcznie, natomiast w tej ostatniej już niecałe 17 zł na miesiąc. Nieco droższy jest dostęp do materiałów dydaktycznych z zakresu angielskiego biznesowego, który także można zgłębiać poprzez eTutor. W jego przypadku również jest możliwość wyboru jednego z 3 identycznych jak wyżej okresów dostępu, dla których ceny to odpowiednio 119 zł, 349 zł oraz 599 zł.

poz 3 – Babbel

strona Babbel

Na koniec platforma, która w pewnym stopniu jest podobna do eTutor, gdyż skupia się na indywidualnej nauce języka obcego, ale ma też coś wyjątkowego. Ta unikalność wynika z faktu, że Babbel to po prostu aplikacja na urządzenia mobilne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym momencie wiele osób pomyśli, że to zapewne prosty programik na telefon, który może pomoże w nauce paru podstawowych słów, ale nic poza tym… Jednak zdecydowanie tak nie jest! Babbel to bardzo zaawansowana aplikacja do nauki języków obcych, zakres kursów jest szeroki, a do tego ich twórcy nieustannie je aktualizują oraz wzbogacają

Skupiamy się tutaj na języku angielskim, ale warto wspomnieć, że korzystając z tej platformy, nauczysz się także niemieckiego. Możliwości wzrosną jeszcze bardziej, jeśli już dobrze znasz angielski, gdyż w takiej wersji znajdziesz dużo więcej kursów językowych.

No dobrze, ale to co jest w takim razie wyjątkowego w tym narzędziu, że trafiło do naszego rankingu. Najważniejsza jest mnogość dostępnych kursów angielskiego, które zarówno mają charakter ogólny, jak i specjalistyczny, np. biznesowy. Decydując się na skorzystanie z aplikacji musisz oczywiście wybrać, jaki pakiet kursów Cię interesuje.

Wbrew pozorom poprzez Babbel nauczysz się nie tylko słówek. Mnóstwo jest tam bowiem zajęć wyjaśniających podstawy gramatyki. Oczywiście musisz pamiętać o tym, że narzędzie to pozwoli Ci doskonale poznać angielski w piśmie, natomiast w mowie trochę gorzej. Jednak są tam już dostępne kursy, których poziom jest porównywalny do B2, a to oznacza biegłość w piśmie oraz mowie.

Jak podkreślają sami użytkownicy tego narzędzia, kursy są przygotowane w ciekawy sposób. Wiedza przekazywana jest w zrozumiałej formie, a całość została opracowana w taki sposób, że ciężko mówić o nudzie. Co ważne, aplikacja ma dużo szerszy zakres edukacyjny. Ucząc się angielskiego, możesz także poznawać kulturę Wielkiej Brytanii oraz różne potoczne hasła czy zwroty. Lekcje są tam tak naprawdę zabawą, a do tego Babbel może pochwalić się świetnie zaprojektowanym systemem powtórek.

Twórcy aplikacji chwalą się opracowaniem unikalnego algorytmy. Ma on w możliwie optymalny sposób dostarczać użytkownikowi treści utrwalających już zdobytą wiedzę. Co ważne, algorytm ten wykrywa, jak dobrze dana osoba radzi sobie z prezentowanym materiałem. Jeśli przyswojenie danej wiedzy sprawia użytkownikowi problemy, narzędzie będzie częściej przypominać dany materiał, a później stopniowo zmniejszać intensywność jego powtarzania.

Pozostaje nam jeszcze odpowiedzieć na jedno ważne pytanie – ile to wszystko kosztuje? Zacząć należy od tego, że każdy nowy użytkownik dostaje okres 20 dni na przetestowanie aplikacji.

Polega to na tym, że w powyższym terminie można po prostu zrezygnować z dostępu do kursów, a Babbel gwarantuje zwrot wszystkich środków pieniężny. Cena dostępu do kursu języka angielskiego zależy od tego, na jak długi czas chcesz go uzyskać. Na chwilę obecną do wyboru są opcje na 3 lub 12 miesięcy, a do można wykupić dostęp dożywotni.

Za czasowy dostęp należy zapłacić odpowiednio 34,99 zł lub 19,99 zł, ale, co bardzo istotne, miesięcznie. Z kolei opcja dożywotnia kosztuje 1149,99 zł, oczywiście jednorazowo i, co warto dodać, obejmuje ona zarówno kursy angielskiego, jak i niemieckiego.

Podsumowując…

Wszystkie powyższe 3 platformy są najlepszym dowodem na to, że korzystając z narzędzi internetowych, można nauczyć się języka angielskiego nawet na bardzo wysokim poziomie B2!

Oczywiście wszystko to pod warunkiem, że ma się do tego odpowiednie nastawienie, dobrą motywację oraz jest się gotowym na poświęcenie wolnego czasu. Tutlo, eTutor oraz Babbel to narzędzia, które z jednej strony gwarantują bardzo wysoki poziom nauki, ale jednocześnie bardzo się od siebie różnią.

Taka różnorodność sprawia, że każdy może znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie. Wybrałeś jedno z nich i zacząłeś już swoją edukację? Koniecznie podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji z komentarzami!

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 2.5]

Co się sprawdziło u Was?

  1. mati pisze:

    dzieki; pozostaje jeszcze kwestia ceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *