Shoper – opinie, opłacalność. Jak sprawdza się do prowadzenia sklepu-online?

Obecnie ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie sklepu bez nowoczesnej, funkcjonalnej i odpowiednio zabezpieczonej platformy. Na rynku jest ich wiele rodzajów, przez co wybór konkretnej zwykle sprawia sporo problemów.

Aby ułatwić Ci to zadanie, postaramy się po krótce omówić narzędzie Shoper, czyli platformę e-commerce bazującą na popularnym dziś modelu SaaS. Sprawdź już teraz, jakie ma funkcje, poznaj jej zalety oraz dowiedz się, ile kosztuje korzystanie z niej.

Shoper – co kryje się pod tym pojęciem?

strona shoper
źródło – https://www.shoper.pl/

To nowoczesna platforma, która przede wszystkim służy do „postawienia” sklepu internetowego. Od lat cieszy się ogromną popularnością, w większości zbierając bardzo dobre opinie. Shoper to jednak tak naprawdę multinarzędzie, gdyż służy do kompleksowej obsługi platformy e-commerce, a więc zaczynając od przyjmowania zamówień, a kończąc na ich wysyłce. Co więcej, oprogramowanie to pozwala także na rozliczenia księgowe.

Czym platforma ta wyróżnia się na rynku? Przede wszystkim, jeśli wierzyć zapewnieniom, bardzo intuicyjnym interfejsem. Obsługa zaplecza administracyjnego Shoper ma być prosta nawet dla osób, które nie są obeznane w tematyce informatycznej. Właściciel tego oprogramowania chwali się przy tym jego nieustannym rozwojem. Poszczególne narzędzia są aktualizowane, odpowiednio zabezpieczane i dostosowywane do stale zmieniających się potrzeb. Co ważne, platforma ma być również bardzo elastyczna, a więc dopasowanie jej do potrzeb nie powinno stanowić problemu.

Co oferuje platforma e-commerce Shoper?

sklep z shoper
źródło – https://www.shoper.pl/

Jeśli wierzyć zapewnieniom właściciela platformy Shoper, została ona oparta o bardzo nowoczesny silnik, który został precyzyjnie dostosowany do specyfiki polskiej branży e-commerce. Dzięki temu jest zarówno wydajna i odpowiednio zabezpieczona, ale także prosta w obsłudze i gwarantująca firmom ogromne możliwości rozwoju.

Narzędzie to z pewnością wyróżnia się na rynku swoją multifunkcyjnością. Mamy tutaj m.in.:

 • możliwość integracji z wieloma platformami handlowymi, programami do księgowości, narzędziami kurierów czy systemami magazynowymi,
 • kreator do szybkiego przygotowania szaty graficznej sklepu internetowego,
 • model SaaS, który sprawia, że nawet bardzo rozbudowaną platformę e-commerce można uruchomić w stosunkowo krótkim czasie,
 • dostęp do front endu umożliwiający indywidualne projektowanie wyglądu sklepu.

Jakie są zalety platformy Shoper?

https://www.shoper.pl/
źródło – https://www.shoper.pl/

Czas przyjrzeć się zaletom tego oprogramowania dla branży e-commercie i okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Pośród najważniejszych należy wymienić:

 • prostą integrację z popularnymi systemami płatności, takimi jak przelewy24, payU czy Blue Media,
 • możliwość połączenia się z narzędziami popularnych firm kurierskich i obsługi wysyłek z poziomu jednego zaplecza administracyjnego,
 • mnóstwo rozwiązań gwarantujących wysokie bezpieczeństwo danych,
 • możliwość połączenia z systemami magazynowymi i do obsługi rachunkowości,
 • integracja z popularnymi porównywarkami cen, np. Ceneo czy Skąpiec,
 • dostęp do podstawowych parametrów SEO z poziomu zaplecza.

Właściciel platformy Shoper gwarantuje także jej wysoką stabilność, stałe aktualizacje oraz dostęp do profesjonalnego wsparcia technicznego. Warto tutaj dodać, że z racji modelu SaaS, każda osoba decydująca się na skorzystanie z niej, od razu ma do dyspozycji usługi hostingowe.

Kto może korzystać z platformy e-commerce Shoper?

Tak ogromne możliwości platformy, a przede wszystkim jej elastyczność sprawiają, że w zasadzie każda firma działająca w branży e-commerce może ją docenić. Jak podkreśla właściciel, jest to narzędzie odpowiednie zarówno dla przedsiębiorstw bardzo małych, jak i dużych, w tym mających w ofercie nawet ponad 50 tysięcy produktów.

Czy Shoper ma jakieś wady?

Aby być w pełni uczciwym, musimy również wspomnieć o pewnych wadach tej platformy. Podkreślamy jednocześnie, że opieramy się wyłącznie na opiniach użytkowników dzielących się swoimi doświadczeniami z jej użytkowania. Do najczęściej wymienianych wad można zaliczyć:

 • zablokowanie dostępu do kodu silnika sklepu, co utrudnia jego dostosowywanie do własnych potrzeb,
 • konieczność płacenia abonamentu za cały rok z góry,
 • naliczanie prowizji przy obsłudze płatności innych, niż oferowane przez Shoper,
 • problemy ze wdrażaniem wielojęzykowych wersji sklepu.

Ile trzeba zapłacić za dostęp do platformy e-commerce?

źródło – https://www.shoper.pl/cennik-sklepu-shoper/

Wspomnieliśmy o konieczności płacenia za rok z góry, więc nadszedł czas na przyjrzenie się cenom. Jak już wiesz, Shoper to multiplatforma e-commerce, a więc z jednej strony zestaw narzędzi niezbędnych do otworzenia oraz prowadzenia sklepu, a z drugiej hosting. To, ile przyjdzie Ci zapłacić za korzystanie z niej, zależeć będzie od wybranego pakietu. Obecnie dostępne są 4 opcje:

 • Złota w cenie 88 zł miesięcznie,
 • Platynowa za 135 zł miesięcznie,
 • Diamentowa w cenie 177 zł za miesiąc,
 • Premium – cena od 399 zł miesięcznie.

Podkreślamy, że płatność należy uiścić za rok. Warto dodać, że Shoper często organizuje promocje, w ramach których na pierwsze 12 miesięcy udzielany jest wysoki rabat. Czym jednak pakiety te różnią się od siebie? Oczywiście zawartością, a konkretniej dostępem do różnych narzędzi.

Opcja Złota to oferta podstawowa dedykowana sklepom mającym do 10 tysięcy produktów. Transfer roczny jest tu ograniczony do 300 GB.

Pakiet Platynowy to 20 tysięcy produktów, brak limitu w transferze danych i 5 GB na własne pliki. Do tego dochodzi dwustronna integracja z Allegro.

Następna opcja to pakiet Diamentowy, czyli 50 000 produktów, brak limitu transferu i 10 GB na własne pliki.

Opcja Premium zdejmuje wszelkie limity, a do tego zapewnia pierwszeństwo w dostępie do obsługi technicznej. W tym pakiecie Shoper oferuje również bardzo szerokie wsparcie w zakresie uruchamiania i zarządzania sklepem.

Czy warto korzystać z tej platformy e-commerce?

Nie da się ukryć, że platforma e-commerce Shoper ma wiele zalet i charakteryzuje się dużą funkcjonalnością, ale i trzeba liczyć się z pewnymi wadami.

Z pewnością jest wygodna, gdyż łączy w sobie narzędzia dla branży e-commerce z wydajnym hostingiem, a przynajmniej taki gwarantuje jej właściciel. Oprogramowanie to możesz zupełnie za darmo testować przez okres 14 dni i naszym zdaniem jest to najlepszy sposób na przetestowanie jego możliwości. To, czy spełni Twoje oczekiwania, zależy bowiem od konkretnych potrzeb oraz wielkości sklepu.

Click to rate this post!
[Total: 193 Average: 2.5]