Miasesy – opinie, fakty. Czy można tu bezpiecznie kupować?

W ostatnich latach obserwujemy stale rosnącą popularność zagranicznych sklepów internetowych specjalizujących się w sprzedaży produktów od chińskich producentów.

Różnego rodzaju platform e-commerce tego typu jest na rynku coraz więcej. Jedne mają asortyment niezwykle zróżnicowany, natomiast inne skupiają się na konkretnym rodzaju artykułów. Pod tym kątem bardzo dużą popularnością cieszą się w szczególności odzieżowe sklepy online.

Te sprzedające ubrania prosto z Chin kuszą niskimi cenami, ale niestety w niektórych przypadkach jakość produktów pozostawia wiele do życzenia. Zdarzają się także sytuacje, w których platformy handlowe są nie do końca uczciwe.

Z tego powodu, przed podjęciem decyzji o zrobieniu zakupów w danym miejscu, warto dokładniej mu się przyjrzeć. W artykule analizujemy ofertę coraz popularniejszego ostatnio sklepu Miasesy proponującego odzież od chińskich producentów. Co dokładnie sprzedaje i czy warto mu zaufać?

Miasesy – co to za sklep internetowy?

Miasesy to oczywiście sklep internetowy, który specjalizuje się w zasadzie głównie w sprzedaży szeroko pojętej odzieży. Co należy zauważyć, nie ma on żadnej placówki stacjonarnej, a więc prowadzi wyłącznie działalność online. Czy jest to polska marka? Zdecydowanie nie.

źródło – https://www.miasesy.com/pl/c/Marynarki/236

Jak można dowiedzieć się z informacji na stronie, sprzedaje ubrania od chińskich producentów i właśnie na terenie tego kraju ma swoją siedzibę. Jak ciekawostkę należy dodać, że pomimo tego odzież wysyłana jest też z innych państw, w tym przede wszystkim Wietnamu, Indonezji, Singapuru oraz Japonii.

Niestety przeglądając oferty konkretnych produktów, nie ma możliwości sprawdzenia, skąd dokładnie pochodzą. Brakuje także informacji dotyczących materiałów użytych do produkcji.

To pewna wada, gdyż zakupy robi się niejako w ciemno, a o ich jakości można przekonać się dopiero po odbiorze paczki.

Wartym podkreślenia jest fakt, że sklep ten nie promuje się jako sprzedawca odzieży klasy premium. Znajdziemy tutaj produkty mało znanych producentów z szeroko pojętego, dalekiego wschodu, których jakość z tego powodu może być bardzo zróżnicowania.

Jednak, jak można zauważyć po krótkim zapoznaniu się z ofertą, ceny wcale nie są przesadnie niskie. Nierzadko okazuje się, że podobne z wyglądu produkty odzieżowe można dostać również np. na Aliexpress, ale dużo taniej.

Z drugiej strony teoretycznie plusem są bezpieczne wysyłki, którymi firma chwali się na dosłownie każdej karcie z produktem. Dostawa ma być darmowa dla każdego zamówienia na kwotę powyżej 400 . Z podanych informacji można dowiedzieć się również, że klienci uzyskują prawo do zwrotu bądź wymiany które, według zapewnień, mają być łatwe.

Co znajduje się w asortymencie tego sklepu?

Tak jak wspomnieliśmy, firma ta skupia się głównie na sprzedaży odzieży. Produkty zostały podzielone na wiele kategorii głównych, w tym takich, jak:

 • bluzki,
 • swetry,
 • marynarki,
 • spodnie,
 • dresy,
 • koszule,
 • bielizna,
 • moda plażowa.

Z pewnością bardzo ułatwia to wyszukiwanie potrzebnych produktów odzieżowych, które dostępne są zarówno w wersji dla kobiet, jak i mężczyzn. Warto dodać, że do oferty z ubraniami dochodzi obuwie.

źródło – https://www.miasesy.com/pl/c/Sukienki/18

Plusem tej platformy jest niewątpliwie fakt, że łatwo znaleźć na niej odzież znajdującą się aktualnie w promocji. Pozwala na to specjalnie stworzona w tym celu kategoria. Dodatkowo w jeszcze innej umieszczane są produkty niedawno dodane do asortymentu.

Jak wygląda kwestia wysyłki, zwrotów oraz wymian w tym sklepie?

Sklep gwarantuje swoim klientom, że wszelkie złożone zamówienia są szykowane w maksymalnie 2 dni robocze. To dobry wynik, ale niestety niewiele zmienia on w kwestii tego, że czekając na dostawę, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Choć firma się tym nie chwali, tak przesyłki idą z odległych nam regionów świata, w głównej mierze z Chin. W efekcie czas oczekiwania na dostawę waha się w zakresie od około 10 do nawet 30-35 dni.

To z kolei powoduje, że choć teoretycznie zwroty lub wymiany są gwarantowane przez sklep, tak ich realizacja może być problematyczna. Nadanie paczki zwrotnej do Chin wiąże się z ogromnymi kosztami, a nie ma informacji, czy firma je pokrywa. Do tego trzeba brać pod uwagę nawet miesiąc transportowania paczki w jedną i drugą stronę, co w skrajnych przypadkach daje około 60 dni oczekiwania na wymianę produktu.

Co o sklepie Miasesy sądzą użytkownicy?

No dobrze, dowiedziałeś się już trochę o samym sklepie, co z pewnością ułatwiło Ci w pewnym stopniu zdecydowanie, czy warto w nim kupować. Jednak największy wpływ na to będą miały opinie użytkowników, które…pisząc delikatnie, nie są zbyt przychylne. Okazuje się, że Miasesy zbiera dużą ilość negatywnych recenzji. Co najbardziej nie podoba się klientom?

W wielu negatywnych komentarzach pojawiają się informacje o długim czasie oczekiwania na dostawę, nawet 30-40 dni. To jednak jesteśmy w stanie zrozumieć, gdyż jak wspominaliśmy, paczki idą głównie z Chin.

Naturalnie nie staramy się tutaj usprawiedliwić sklepu. Przedstawiamy jedynie suche fakty.

Dług czas oczekiwania na dostawę to jednak mały problem w porównaniu do innego, równie często pojawiającego się zarzutu, jaki stawia się temu sprzedawcy. Mnóstwo użytkowników zgłasza bowiem, że otrzymuje odzież kompletnie niezgodną z tym, co było na zdjęciach w ofercie.

Różnice widać zarówno w odcieniach kolorów, jak i samej stylistyce czy kroju. Do tego pojawiają się informacje, że zastosowane materiały są niskiej jakości, zupełnie niewarte ceny, jaką trzeba zapłacić za ubrania.

Warto dodać jeszcze, że niektóre osoby wskazują, iż jest problem z kontaktem ze sklepem. Rodzi to pewne obawy, że pojawią się trudności z dokonaniem zwrotu bądź wymiany.

Czy warto kupować w tym sklepie?

Na pierwszy rzut oka oferta przygotowana przez Miasesy wygląda całkiem przyzwoicie. Strona dobrze się prezentuje, jest przejrzysta i łatwo po niej nawigować. Ilość produktów jest ogromna i do każdego dołączonych jest mnóstwo zdjęć, choć brakuje bardziej szczegółowych opisów.

Jednak wysyp negatywnych opinii na temat tej firmy może świadczyć o tym, że ewentualny zakup trzeba przemyśleć . Uważajcie więc jeśli planujecie zrobić zakupy w tym miejscu – robicie to na własną odpowiedzialność!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Miasesy - opinie z forum:

 1. michal pisze:

  Czy da się w ogóle złożyć zamówienie z płatnością przy odbiorze?

 2. Ktoś wie w jaki sposób można w ogóle skontaktować się z obsługą klienta tego sklepu? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

 3. bejbi pisze:

  co za oszusci kiedy dojdzie moja bluzka czekam miesiac czasu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.