Spartoo – czy można bez przeszkód tu kupować? Sprawdziliśmy! Zobacz opinie

Robienie zakupów przez internet to ogromna wygoda, a i nierzadko możliwość oszczędzania pieniędzy. Dziś online można już zamówić praktycznie wszystko, w tym oczywiście odzież oraz obuwie.

Często to właśnie na produktach odzieżowych można zaoszczędzić w sieci najwięcej, a szczególnie w przypadku zamawiania rzeczy markowych. Problemem jest jednak wybór odpowiedniego sklepu.

Należy mieć pewność, że oferowane w nim tekstylia są wysokiej jakości i pewne, czyli oryginalne. Odzieżowych platform handlowych jest w internecie mnóstwo, dlatego wybór tej odpowiedniej zwykle stanowi spore wyzwanie. Z tego powodu w artykule przyglądamy się jednym z takich miejsc – sklepowi internetowemu Spartoo.pl. Sprawdź już teraz, czym jest, co ma w ofercie oraz czy warto robić w nim zakupy!

Czym jest ta platforma?

Wbrew powszechnej opinii Spartoo.pl zdecydowanie nie jest sklepem specjalizującym się w sprzedaży odzieży sportowej. Choć faktycznie początkowo oferta obracała się głównie wokół takich produktów, tak dziś asortyment jest znacznie szerszy. Zacznijmy jednak od samego początku.

Strona sklepu. Źródło: https://www.spartoo.pl/

Jeśli wierzyć informacjom podanym na oficjalnej stronie, firma rozpoczęła swoją działalność w roku 2006. Założyło ją 3 przyjaciół, którzy w tamtym czasie byli świeżo upieczonymi absolwentami szkoły wyższej. Byli fanami zarówno internetu, jak i obuwia, które to postanowili sprzedawać w sieci i właśnie ono jako pierwsze znalazło się w ofercie powyższej platformy.

Nazwa „Spartoo” miała nawiązywać do klasycznych sandałów noszonych niegdyś przez mieszkańców nieistniejącej już Sparty. Z kolei, jak można dowiedzieć się ze strony, dwie ostatnie litery były nawiązaniem do mody panującej w tamtym czasie. Twórcy platformy Spartoo twierdzą, że mnóstwo stron, które osiągnęły ogromny sukces w internecie, miało w swoich domenach właśnie dwa „o”.

Firma jako taka ma swoją główną siedzibę we Francji, na terenie miasta Grenoble. W czasie tak długiej obecności na rynku mocno się rozwinęła. Jeśli wierzyć oficjalnym informacjom, dziś ma w asortymencie miliony produktów odzieżowych, w tym obuwia, które to przechowuje na ogromnej powierzchni magazynowej – ponad 30 tysięcy mkw.

Sprzedażą zajmuje się już w większości krajów Europy, zatrudnia setki pracowników i dostarcza odzież najlepszych, światowej klasy marek. Co ciekawe, firma chwali się tym, że każdego miesiąca odnotowuje ponad 14 milionów unikalny odwiedzin użytkowników z państw europejskich.

Co znajduje się w asortymencie tego sklepu?

Działalność tego sklepu zaczęła się od sprzedaży obuwia i po dziś dzień stanowi ono główną część asortymentu. W ofercie dostępne są buty zarówno dla mężczyzn oraz kobiet, jak i dzieci. Co ważne, jest tam wiele produktów znanych marek, w tym m.in. Adidas, Puma czy Nike.

Nowości sklepu. Źródło: https://www.spartoo.pl/nowa-kolekcja-buty.php

Jednak obecnie firma ta zajmuje się już sprzedażą szeroko pojętej odzieży. Asortyment obejmuje m.in. takie produkty, jak:

 • płaszcze,
 • spodnie i sukienki,
 • bluzy,
 • koszulki z krótkim rękawkiem,
 • swetry,
 • kostiumy kąpielowe.

To jednak wciąż nie koniec! Korzystając z tej platformy możesz dosłownie kompleksowo zaopatrywać się w odzież. Są tam bowiem także m.in. ubrania sportowe, bielizna, torby, czapki czy garnitury i krawaty. Co warto dodać, w oddzielnej kategorii umieszczane są produkty odzieżowe zaliczane przez tę firmę do grupy luksusowych, a więc droższych, ale jednocześnie bardzo wysokiej jakości. Oprócz tego są serie produktów oznaczonych jako przyjazne środowisku lub wyprodukowane w Polsce.

Czy zakupy w sklepie Spartoo.pl są drogie?

Kwestia cen, a w zasadzie ich atrakcyjności, jest oczywiście sprawą bardzo indywidualną. Każdy z nas inaczej podchodzi bowiem do tego tematu, a wiele zależy tutaj naturalnie od zasobności portfela.

Firma jednak na każdym kroku chwali się tym, że ma jedne z najniższych cen w branży odzieżowej, szczególnie w przypadku produktów markowych.

wybrane promocje. Źródło: https://www.spartoo.pl/tanie-buty.php

Do tego przyznać należy, że na platformie jest bardzo rozbudowana kategoria z promocjami, w tym przecenami sezonowymi. Co ważne, jeśli wierzyć zapewnieniom właścicieli firmy, oferty wyprzedażowe są stale aktualizowane, a więc teoretycznie dosłownie każdego dnia można tam znaleźć różne okazje cenowe.

Zwroty i reklamacje – jak są załatwiane?

Ponieważ Spartoo.pl jest sklepem internetowym, każdemu użytkownikowi przysługuje prawo do zwrotu lub wymiany kupionych produktów. Zgodnie z przepisami są na to 2 tygodnie, ale firma wydłuża ten okres aż do 30 dni. Wyjątkiem są tzw. partnerskie artykuły odzieżowe – w ich przypadku szczegóły warunków zwrotu zawsze podane są na karcie produktu.

Wartym podkreślenia jest fakt, że platforma refunduje koszty zwrotu lub wymiany. Warunkiem jest odesłanie zamówienia za pośrednictwem kuriera DPD. W przypadku wyboru innego dostawcy, niestety trzeba ponieść opłatę wysyłki.

Oczywiście sklep przyjmuje także reklamacje. Aby skorzystać z tej opcji, należy wcześniej przesłać stosowne zgłoszenie i odesłać towar na adres firmy, dołączając do przesyłki informacje związane z tym, co dokładnie jest reklamowane.

Warto przy okazji wyjaśnić, czym są wspomniane już produkty partnerskie. Część odzieży znajdującej się w asortymencie nie jest sprzedawana przez samo Spartoo.pl, ale przez jej partnerów. To użytkownicy, zazwyczaj firmy, które w ramach umowy po prostu wystawiają własne ubrania na tej platformie. W przypadku ich wyboru platforma jest więc jedynie pośrednikiem w zakupie.

Jakie są opinie o platformie?

Sklep Spartoo cieszy się naprawdę niezłą opinią pośród użytkowników. W popularnym serwisie Trustpilot ma już ponad 115 tysięcy recenzji, które zapewniły firmie ocenę na poziomie aż 4,4 gwiazdki na 5 możliwych.

źródło: https://pl.trustpilot.com/review/www.spartoo.com

Przyzwoity poziom cen, szybka wysyłka, dobra jakość i oryginalność produktów oraz brak problemów ze zwrotami to główne zalety, jakie wycmieniają kupujący w swoich opiniach.

Czy warto kupować w tym sklepie?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak i nie. Każdy z Was musi bowiem samodzielnie podjąć taką decyzję. Niewątpliwie sklep ten zbiera bardzo pozytywne opinie, ilość produktów jest ogromna, a sama platforma wygląda na przygotowaną niezwykle profesjonalnie.

Pamiętajcie, aby każdy zakup dobrze przemyśleć i robić go w pełni świadomie – kupowanie online zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeśli jednak zdecydujecie się tam złożyć zamówienie, koniecznie podzielcie się swoimi doświadczeniami z innymi!

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3.8]

Spartoo - opinie z forum:

 1. Jest gdzieś informacja ile czasu trwa kompletacja zamówienia? Oni w ogóle coś gwarantują w tym zakresie czy jest to loteria?

 2. anna pisze:

  Jestem niesamowicie ciekawa jakości zdjęć tej odzieży w sklepie. Orientujecie się może, czy kolory na fotografiach są zgodne z rzeczywistością? Wiem niestety, że różnie to z tym bywa czasem.

 3. Ktoś kupował już może? Dajcie proszę znać, jak w rzeczywistości wygląda polityka wymiany, nie ma z tym problemów tak jak gwarantują?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *