Baselinker – opinie. czy warto posłużyć się narzędziem?

Prowadzenie działalności gospodarczej związanej z branżą e-commerce wiąże się dziś z ogromem obowiązków. To m.in. masowa obsługa zamówień, nieustanne odpowiadanie na zapytania klientów, tworzenie i monitorowanie kampanii reklamowych oraz wiele więcej.

W karierze większości przedsiębiorców przychodzi więc moment, w którym zaczynają się oni zastanawiać nad automatyzacją wielu procesów biznesowych. Na szczęście dziś nie musi być to tylko w sferze marzeń, gdyż z pomocą przychodzą specjalistyczne narzędzia informatyczne. Jednym z nich jest BaseLinker. Co to takiego, do czego można wykorzystać i ile kosztuje?

Czym jest BaseLinker?

strona baselinker
źródło – https://baselinker.com/pl-PL/home/

Zacznijmy od wyjaśnienia, co to w ogóle jest. Otóż mamy tutaj do czynienia z nowoczesnym narzędziem, które służy do integracji wielu platform e-commerce. Oprócz tego jego zadaniem jest automatyzacja różnorodnych procesów biznesowych. Firma odpowiedzialna za to oprogramowanie gwarantuje m.in.:

 • możliwość kompleksowej obsługi wszystkich zamówień spływających do sklepu online,
 • prostą i efektywną integrację z różnymi narzędziami e-commerce,
 • możliwość masowego publikowania zarówno ofert w sklepie, jak i aukcji na platformach internetowych,
 • prostotę obsługi magazynu dzięki automatycznej synchronizacji stanów magazynowych.

Inną ważną zaletą tych narzędzi ma być pełna obsługa sklepu z poziomu jednego panelu administracyjnego. Możliwości integracji są tutaj ogromne, gdyż BaseLinker współpracuje m.in. z:

 • wieloma popularnymi portalami aukcyjnymi, np. Allegro czy eBay,
 • znanymi platformami sklepów online, w tym Magento, Shoper czy PrestaShop,
 • różnymi platformami kurierów i firm logistycznych,
 • więcej niż setką popularnych hurtowni.

Do tego dochodzi rozbudowane API, a więc użytkownik w prosty sposób może tworzyć własne moduły, dostosowując cały system do własnych potrzeb.

Jakie są zalety korzystanie z BaseLinker?

źródło – https://baselinker.com/pl-PL/home/

Znasz już możliwości tych narzędzi, ale jakie korzyści przynosi korzystanie z nich? Pierwszą z nich jest oczywiście automatyzacja wielu procesów biznesowych. To nie tylko przyspiesza ich realizację, ale także wystawianie nowych ofert czy aktualizowanie tych obecnych.

Co warto dodać, oprogramowanie to wykorzystasz do obsługi zamówień również z punktu widzenia ich wysyłki. Dzieje się tak między innymi za sprawą możliwości integracji z systemami najbardziej popularnych firm kurierskich.

Kolejną korzyścią jest opcja masowego rozsyłania ofert handlowych. Produkty mogą być automatycznie wystawiane do sprzedaży, a do tego system będzie sam wysyłał klientom różne materiały marketingowe. Co ważne, wszystko to opiera się na gotowych szablonach, które każdy użytkownik może dowolnie modyfikować pod kątem własnych potrzeb.

Bardzo ważne jest również bezpieczeństwo. BaseLinker gwarantuje, że przechowywane w systemie dane są dobrze chronione i odpowiednio zabezpieczone przed dostępem niepowołanych osób. Wszystko jest również zgodne z przepisami RODO.

Wszystkie powyższe korzyści sprawiają, że prowadzenie biznesu z branży e-commerce, przy wykorzystaniu tego narzędzia będzie prostsze i jednocześnie dużo bezpieczniejsze.

Ile kosztuje korzystanie z BaseLinker?

Jeśli zainteresowały Cię możliwości narzędzi BaseLinker, zapewne jesteś teraz ciekaw, ile za to wszystko trzeba zapłacić? Tutaj nie spotkasz się z typowymi pakietami, które różnią się od siebie zakresem modułów, z jakich będziesz mógł korzystać. Oferowane przez firmę pakiety limitują miesięczną ilość obsługiwanych zamówień oraz aktywnych ofert. Na czym to polega?

Na stronie tego narzędzia znajdziesz prosty kalkulator, z którego pomocą szybko wyliczysz koszt korzystania z nich. Do wyboru są 4 pakiety w cenie:

 • 39 zł – do 100 zamówień i 1000 aktywnych ofert,
 • 99 zł – do 500 zamówień i 5000 aktywnych ofert,
 • 149 zł – do 1000 zamówień i 10 000 aktywnych ofert,
 • 299 zł – do 10 000 zamówień i 100 tysięcy aktywnych ofert.

Należy podkreślić, że są to ceny za miesiąc dostępu do platformy, do których musisz jeszcze doliczyć podatek VAT. Czy to dużo? Wiele zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj jednak, że automatyzacja sprzedaży zawsze przyczynia się do podniesienia jakości świadczonych usług i, co za tym idzie, zwiększenia zainteresowania ofertą.

dodatkowe koszty?

źródło – https://baselinker.com/pl-PL/home/

Warto dodać jeszcze, że BaseLinker oferuje także kilka dodatkowych narzędzi. To synchronizacja stanów magazynowych, sprawdzanie cen konkurencji na Allegro oraz podłączenie do hurtowni. Teoretycznie są one darmowe, ale w takiej opcji aktualizacje są robione dość rzadko.

Stany magazynowe można odświeżać co 8 godzin, ceny konkurencji sprawdzać raz w tygodniu, a do tego można połączyć się tylko z 1 hurtownią.

Jeśli chcesz efektywniej z nich korzystać, musisz liczyć się z dodatkowymi opłatami. Aby synchronizować stany magazynowe co godzinę należy dopłacić 10 zł, a co 5 minut powyżej 200 zł. Każda dodatkowa hurtownia podłączona do systemu to koszt 50 zł, a możliwość codziennego weryfikowania konkurencji na Allegro kosztuje 10 zł. Wszystkie powyższe ceny są netto i dotyczą płatności miesięcznej, która doliczana jest do każdej faktury za podstawowy pakiet.

Czy można przetestować możliwości BaseLinker?

Wydaje Ci się, że dostęp do narzędzi jest dość kosztowny i obawiasz się, że nie sprostają one Twoim oczekiwaniom? Mamy dobrą informację – nie musisz ryzykować, wykupując dostęp w ciemno.

Każdy nowy użytkownik może skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego. Trwa on 14 dni i do niczego nie zobowiązuje. W jego trakcie możesz w pełni sprawdzić możliwości wszystkich narzędzi i, jeśli Ci się spodobają, po jego zakończeniu musisz po prostu wykupić jeden z wybranych pakietów.

Czy warto korzystać z narzędzi do automatyzacji procesów w branży e-commerce?

Naszym zdaniem narzędzia automatyzujące wiele procesów biznesowych związanych z funkcjonowaniem sklepów online zawsze są godne uwagi. BaseLinker to oczywiście tylko jedna propozycja, gdyż na rynku znajdziesz także wiele innych.

Potrzeby każdego mogą być inne, dlatego najlepiej zdecydować się na okres próbny i sprawdzić, czy oprogramowanie to jest w stanie na nie odpowiedzieć. Pamiętaj, że automatyzacja zawsze przekłada się na zwiększenie wydajności pracy, podniesienie jakości usług, poprawę wizerunku firmy i zwiększenie zysków ze sprzedaży.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4]

Baselinker- opinie z forum:

 1. tymek pisze:

  Orientuje się kto, czy właściciel tej platformy oferuje swoim klientom jakieś szkolenie wdrożeniowe, wyjaśnia podstawy związane z obsługą?

 2. maly_t pisze:

  dla firmy skupiającej się wyłącznie na sprzedaży przez Allegro będzie to dobre rozwiązanie?

 3. photoyoung pisze:

  Czy można opłacić dostęp do BaseLinker za kilka miesięcy z góry, aby otrzymać jakiś rabat? Dajcie znać, jeśli coś wiecie, bo niestety nie widzę takich informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *