Shoplo – opinie, doświadczenia [akt. 2024]. Czy warto skorzystać?

W dzisiejszych czasach brak wiedzy związanej z budową i projektowaniem stron internetowych nie stanowi żadnej przeszkody w zakresie uruchomienia sklepu online. Nie musisz w tym celu wynajmować i opłacać specjalistów.

Z pomocą przychodzą bowiem nowoczesne platformy e-commerce. Narzędzia te są coraz bardziej rozbudowane, a przy tych ich obsługa ulega nieustannemu uproszczeniu. Najprostszy sklep można uruchomić w zaledwie kilka minut, a i większe portale handlu internetowego można stworzyć w stosunkowo krótkim czasie. Istnieje wiele systemów tego typu, a jednym z nich jest Shoplo. W tym artykule przedstawiamy podstawową charakterystykę tej platformy – zapraszamy do lektury!

Czym dokładnie jest platforma Shoplo?

Jak już wspomnieliśmy, Shoplo to jedna z wielu platform e-commerce, jakie można znaleźć na rynku. Zacząć należy od tego, że bazuje ona na modelu SaaS – co to oznacza? Otrzymujesz oprogramowanie oraz miejsce na serwerze, na którym będzie zainstalowane, a w ramach usługi opłacasz miesięczny abonament. Tak długo, jak długo kontynuujesz płatności, Twój sklep będzie normalnie funkcjonował i oczywiście uzyskasz dostęp do wszystkich aktualizacji związanych z nim narzędzi.

przykładowy design sklepu, źródło: https://www.shoplo.pl

Podstawową zaletą tego oprogramowania powinna być jednak prostota jego konfiguracji. Jak zapewniają właściciele platformy, z uruchomieniem sklepu internetowego powinien poradzić sobie praktycznie każdy – wystarczy jedynie podstawowa umiejętność obsługi oprogramowania komputerowego. Co ważne, każdy abonent może zawsze skorzystać z profesjonalnego wsparcia technicznego oferowanego przez firmę.

Shoplo jest narzędziem, którego konfiguracja w dużej mierze ogranicza się do przeklikiwania różnych opcji. Platforma oferuje rozbudowany, ale jednocześnie przejrzysty panel administracyjny, w którym użytkownik skonfiguruje wygląd przyszłego sklepu, wprowadzi do niego treści i produkty oraz zintegruje różne potrzebne narzędzia.

Co warto podkreślić, Shoplo ma oferować wszystkie funkcje potrzebne przedsiębiorcy do prowadzenia platformy e-commerce. To nie tylko moduły związane z wyglądem sklepu, ale także systemy płatności, pośród których znajdziesz:

 • Przelewy24,
 • PayPal,
 • PayU,
 • dotpay,
 • obsługę kart Visa oraz MasterCard,
 • opcję ustawienia np. płatności przy odbiorze lub przelewem bankowym na wskazany rachunek.

Jak działa ta platforma e-commerce?

Nie będziemy zagłębiać się w szczegóły funkcjonowania tej platformy e-commerce, gdyż nie ulega wątpliwości, że jej funkcjonalność jest ogromna. Jeśli tylko chcesz, możesz zapoznać się z nią już teraz – wystarczy skorzystać z bezpłatnego pakietu startowego, o którym wspomnimy później.

Najważniejsze jest jednak to, że mniej zaawansowani użytkownicy mają do dyspozycji dość dobrze przygotowany kreator. Prowadzi on praktycznie za rękę, wskazując krok po kroku, co trzeba zrobić, aby skonfigurować swój sklep internetowy. Po przejściu całego procesu mamy w zasadzie w pełni funkcjonującą platformę e-commerce. Na tym etapie można oczywiście w dużym zakresie dopasowywać ją jeszcze do własnych potrzeb.

Osobom mniej zaznajomionym z takimi narzędziami z pewnością przyda się jeszcze jedna informacja – Shoplo oferuje wiele gotowych szablonów graficznych. Oznacza to, że nie trzeba być grafikiem komputerowym ani też korzystać z usług takich specjalistów, aby przyozdobić swój sklep internetowy. Naturalnie decydując się na szablony, należy pamiętać o tym, że w pewnym sensie witryna traci na unikalności. Jednak rozwiązanie to w zupełności wystarczy do mniejszych sklepów prowadzonych przez drobnych przedsiębiorców.

Najważniejsze zalety oraz wady platformy Shoplo

Czas teraz przyjrzeć się najważniejszym wadom oraz zaletom platformy e-commerce Shoplo. Podkreślamy tutaj, że przygotowując poniższe informacje, bazowaliśmy na opiniach samych użytkowników. W większości przypadków są one pozytywne, ale od czasu do czasu pojawiają się także komentarze negatywne. W ten sposób przygotowaliśmy listę zalet oraz wad i na początek przyjrzymy się tym pozytywnym stronom.

Shoplo jest chwalone m.in. za:

 • doskonale przygotowany kreator sklepu internetowego, który jest funkcjonalny i jednocześnie prosty w obsłudze,
 • przystępna cena abonamentu, biorąc pod uwagę możliwości platformy,
 • dostępność wielu wersji językowych,
 • oparcie usługi o SaaS, co daje dostęp zarówno do oprogramowania e-commerce, jak i domeny oraz hostingu,
 • dobrze funkcjonujące wsparcie techniczne,
 • mnogość dostępnych szablonów graficznych,
 • wiele możliwości integracji z narzędziami logistycznymi oraz systemami płatności,
 • mnóstwo dodatków, różnorodnych modułów, które można instalować bez konieczności płacenia, w ramach abonamentu.

Jak widać, udało nam się znaleźć wiele zalet tej platformy. Jednak są także wady, pośród których najważniejsze to:

 • pewne ograniczenia w rozwoju sklepów internetowych – wada ta wynika z oparcia usługi na systemie SaaS,
 • narzędzia mogą okazać się mało przydatne dla firm prowadzących ogromne, rozbudowane witryny e-commerce.

Z jakimi kosztami wiąże się korzystanie z Shoplo?

Czas przyjrzeć się temu, co wiele osób zapewne interesuje najbardziej – koszty. Nie da się ukryć, że Shoplo jest płatną platformą e-commerce. To prawda, że na rynku dostępne są także darmowe, ale trzeba brać pod uwagę ich jakość. Zwykle funkcjonalność bezpłatnych systemów jest mocno ograniczona, a do tego bezpieczeństwo korzystania z nich dość wątpliwe.

cennik usługi; źródło: https://www.shoplo.pl

No dobrze, to ile trzeba zapłacić za dostęp do tych narzędzi? Nic – odpowiedź może i przewrotna, ale każdy nowy użytkownik może korzystać z nich za darmo przez 14 dni. Jest to okres testowy, w którym to możesz bez żadnych ograniczeń zapoznać się z wszystkimi dostępnymi funkcjami. Co dalej?

Gdy okres testowy skończy się, a Ty dalej będziesz chciał korzystać z Shoplo, musisz przygotować się na płatność. Obecnie platforma oferuje aż 4 rodzaje abonamentów:

 • standard (od 25 zł miesięcznie) – do 50 tysięcy produktów
 • premium (od 499 zł miesięcznie)
 • enterprise (od 5999 zł miesięcznie) – geneneralnie pakiet z definicji nieimitowany

Dużo zyskują jednak właściciele abonamentu premium. W jego przypadku użytkownik może liczyć m.in. na pierwszeństwo obsługi technicznej, zwiększoną wydajność działania hostingu oraz pomoc w przeniesieniu sklepu z innej platformy.

Istotne jest także to, że Shoplo nie pobiera żadnej prowizji od produktów sprzedawanych w działających na platformie sklepach. Do tego na powyższej opisane abonamenty często są promocje.

Czy warto korzystaj z Shoplo?

opinie o Shoplo. źródło: https://www.shoplo.pl

Biorąc pod uwagę zalety, wady oraz ceny tej platformy, niewątpliwie wydaje się ona naprawdę porządnym narzędziem. Oczywiście wszystko zależy od konkretnych potrzeb. Z pewnością Shoplo może nie sprawdzić się w przypadku osób planujących uruchomienie dużego sklepu internetowego.

Ograniczenie stanowi tutaj model SaaS. Należy jednak podkreślić fakt, że platformę można testować za darmo przez 14 dni. Jeśli więc nie jesteś pewny, czy warto na nią postawić, sprawdzisz jej możliwości bez żadnych zobowiązań finansowych.

Korzystałeś z Shoplo? Koniecznie podziel się swoją opinią na temat tego serwisu – napisz w komentarzu!

aktualizacja:

Shoper przejmuje Shoplo w 2021r. umacniajac się w top SAAsów na polskim rynku.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Shoplo - opinie z forum:

 1. Mam pytanie, co dzieje się ze sklepem w momencie, gdybym zrezygnował z abonamentu? Czy jest jakaś możliwość zrobienia np. jego kopii zapasowej, aby przenieść później w inne miejsce?

 2. adam pisze:

  czy support tej platformy oferuje swoje wsparcie w tworzeniu sklepu czy liczyć mogą na to tylko właściciele kont premium?

 3. michu pisze:

  w jaki sposób można opłacać abonament i czy da się zapłacić np. za rok z góry, obniżając tym samym cenę miesięczną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *