Jak zadbać o długi ogon w sieci?

Internet to dzisiaj już tak naprawdę niezliczona liczba stron internetowych, których to ilość każdego dnia bardzo dynamicznie się powiększa. Nic więc dziwnego w tym, że w przypadku coraz większej ilości intuicyjnych fraz kluczowych mamy potężną konkurencję.

Pozycjonowanie stron, a więc dochodzenie do wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, które opiera się na frazach popularnych, jest trudne do zrealizowania i niezwykle kosztowne.

Wystarczy sobie chociażby wyobrazić jak duża konkurencja w sieci będzie dla takich słów jak rowery czy na przykład suplementy diety. To nawet setki tysięcy stron pozycjonujących się na dokładnie te same frazy, co mocno utrudnia cały proces.

Rozwiązaniem problem, bardzo opłacalnym dla wielu właścicieli witryn, może być pozycjonowanie „na długi ogon”, czyli poszukiwanie bardziej unikalnych fraz, ale jednocześnie regionalnych. Tutaj nie ma większego znaczenia to czy nasza działalność w sieci faktycznie jest lokalna czy jednak nastawieni jesteśmy na cały kraj.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dosłownie do każdej frazy dodawać element regionalizujący, a więc nazwę województwa, miasta, a nawet i mniejszych obszarów, takich jak poszczególne dzielnice. Dlaczego jest to działanie opłacalne? Składają się na to dwa podstawowe czynniki.

Przede wszystkim, póki co stosowanie fraz regionalnych nie jest jeszcze aż tak bardzo rozpowszechnione, a to zwiększa nasze szanse na szybkie i tanie osiągnięcie wysokiej pozycji dla strony internetowej. Co ważne, wiele osób naprawdę wpisuje tego typu frazy w wyszukiwarkach, a więc już sporo zyskujemy.

Po drugie jednak, w regionalnych frazach kluczowych wciąż znajdują się słowa najbardziej wartościowe, a więc nie zawierające nazw miejscowości czy województw. Ponieważ pozycjonowanie „na długi ogon” jest stosunkowo tanie to można je realizować dla dziesiątek fraz z różnymi nazwami regionalnymi.

Efekt jest taki, że jednocześnie wyszukiwarki będą brały pod uwagę naszą stronę przy wpisywaniu frazy bez regionalizacji, przesuwając nas wyżej w wynikach wyszukiwania dla fraz standardowych.

Tego typu pozycjonowanie jest zabiegiem na pewno godnym uwagi, który nie będzie kosztował nas dużo.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]