Zakupy na wyciągnięcie smartfona. Trendy w handlu przez internet za pośrednictwem telefonów komórkowych

Smartfony są w dzisiejszych czasach przedłużeniem naszych domowych komputerów. Tani i bardzo swobodny dostęp do Internetu dzięki operatorom telefonii komórkowej sprawił, że obecnie już nie tylko w wolnych chwilach przeglądamy na telefonach stronnych internetowe czy gram w gry online.

Coraz częściej bowiem także dokonujemy w ten właśnie sposób zakupów online. Trend ten został zapoczątkowany przede wszystkim dzięki pojawianiu się mobilnych aplikacji dedykowanych dla konkretnych sklepów online. Aplikacja ma ułatwiać korzystanie z oferty konkretnego sklepu na smartfonie i jednocześnie pozwalać na robienie tak samo szybkich zakupów, i wygodnych, jak na zwykłym komputerze.

Ponieważ idea dość szybko zaczęła się sprawdzać i popularyzować, to dzisiaj już prawie każdy większy sprzedawca online oferuje własne aplikacje mobilne, z pomocą których można łatwo zrobić zakupy w smartfonie, jadąc na przykład autobusem do pracy. Jakie są jednak trendy związane z taką formą zakupów?

Istotną zaletą takich aplikacji jest fakt, że znacząco ułatwiają one przeglądanie całej zawartości konkretnego sklepu. Strony internetowe coraz częściej przygotowywane są oczywiście pod kątem małych urządzeń mobilnych, ale to dedykowana dla sklepu aplikacja oferuje największą funkcjonalność, a i jednocześnie przejrzystość całego interfejsu.

Współczesne aplikacje tego typu rozwijają się niesłychanie dynamicznie i nieustannie wprowadzają innowacyjne rozwiązania, które czynią zakupy na smartfonie jeszcze szybszymi i bardziej wygodnymi.

Wyraźnie obserwujemy coraz większe nastawienie sprzedawców właśnie na zakupy mobilne. Częstym widokiem jest dzisiaj stosowanie różnorodnych zachęt do kupowania z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Dobrym przykładem jest tutaj portal Allegro, który nagradza osoby dokonujące zakupów poprzez aplikację specjalnymi punktami, wymienianymi później na kupony rabatowe obniżające cenę następnych zamówień.

Takich przykładów jest wiele i wyraźnie pokazuje to, że firmom internetowym zajmującym się handlem bardzo zależy na pozyskaniu jak największej liczby klientów mobilnych.

Do granic możliwości ułatwia się dzisiaj także płacenie za zakupy w aplikacjach mobilnych sklepów internetowych. Dużą rewolucję wprowadził oczywiście sam system bankowy BLIK, który z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością.

Aplikacje do zakupów w smartfonach pozwalają jednak chociażby na dodawanie swoich kart płatniczych. O ile pierwsza transakcja wymaga różnych potwierdzeń, tak poprawne jej wykonanie skutkuje tym, że przy kolejnym zamówienie kliknięcie opcji „zapłać” w zasadzie finalizuje cały proces zakupów.

Warto przy okazji pamiętać jednak o bezpieczeństwie kupowania za pośrednictwem swojego telefonu komórkowego. Problemem mogą być tutaj przede wszystkim darmowe strefy bezprzewodowego Internetu, które znajdziemy już w zasadzie na każdej stacji benzynowej, w galeriach handlowych, restauracjach, parkach, pojazdach komunikacji publicznej i w wielu innych miejscach. O ile jest to rozwiązanie godne pochwały i wygodne, to jednak niebezpieczne w przypadku dokonywania transakcji finansowych.

Należy pamiętać o tym, że otwarte sieci wifi nie są praktycznie w żaden sposób zabezpieczone. Nawet amator jest w stanie dość szybko podejrzeć taką sieć i w kilka chwil skopiować nasze dane karty, którą płacimy za zakupy w aplikacji mobilnej na smartfonie. Robiąc zakupy w tej właśnie formie zdecydowanie najlepiej jest płacić za nie korzystając z własnego Internetu, przede wszystkim dostarczanego od operatorów telefonii komórkowej.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Komentarze:

  1. bojko pisze:

    no nie wiem, ja tam wolę kupować na komputerze, zdecydowanie wygodniej niż na małym ekranie telefonu.

  2. groszek67 pisze:

    Se kup większy! 😛 Kupowanie w telefonie jest mega wygodne, szybko się płaci i do tego jeszcze w wielu sklpeach są z tego tytułu rabaty. Skoro można oszczędzać to czemu tego nie robić?

  3. aspirant2 pisze:

    niestety wiele aplikacji do kupowania online jest wciąż mocno niedopracowanych, ale zgadzam się, że to chyba przyszłość zakupów online, i to dość ciekawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *